Ljubljana – Zelena prestolnica Evrope

|   Novice

V ponedeljek, 12.3.2016 ob 17. uri,  je Četrtna skupnost Vič predala štafeto zelenega ambasadorja  Četrtni skupnosti Center.  Na Cankarjevi ulici v Ljubljani je potekal bogat kulturni program, ki so ga pripravila društva, vključena v program četrtne skupnosti  Center ter dijaki Ekonomske šole Ljubljana in dijaki Gimnazije Poljane, vključeni v projekt Voda, naša dobrina. Naši dijaki so z impro skupino ŠILA  nastopili z improvizacijo na temo vode.

V sredo, 23.3.2016  ob 12. uri,
  se bo Gimnazija Poljane v projektu VODA, NAŠA DOBRINA predstavila na Info točki pred Magistratom:

• VODA TAKO IN DRUGAČE – Water Issues

Dijaki prvih letnikov pripravijo PowerPoint predstavitve, ki obravnavajo vodo z različnih vidikov v angleškem jeziku.  Mentor: Nataša Žemva

• IZ VODNJAKA BESED – kreativno pisanje

Dijaki 3.d bodo prebirali svoje kratke pesmi v prozi in haikuje ob spremljavi lutnje.  Plakati s haikuji bodo pripeti na vrvico, ki bo razpeta na info točki.

Mentor: Katarina Torkar

• PREDSTAVITEV  PLAKATOV

Diaprojekcija plakatov z naslovi  Voda iz pipe, zakaj pa ne, Pijmo čisto vodo tudi jutri, Ljubljanica – srce mesta, Ljubljansko barje ni ničvreden svet, pač pa…, ki jih bodo pripravili dijaki 1. letnikov. Mentor: Nika Veronek

• KAPLJICA VODE – razstava modelov vode

Dijaki bodo na likovni način z modelom predstavili molekulo vode.

Ali veste, da se v 1 litru vode skriva 30000000000000000000000000 molekul?

Mentor: Tanja Cvirn

• MOČ VODE – IMPROVIZACIJA MLADIH V ŠILI

Na treh različnih točkah bodo dijaki izvedli kratke improvizacije na temo vode, s katerimi

bodo opozorili na probleme s katerimi se sooča naš planet.
Mentor: Jan Hrušovar

Zapisala: Suzana Cesar