Mednarodna izmenjava s šolo №1 iz Stavropola

Od 13.11. do 19.11. 2017 smo na Gimnaziji Poljane v okviru mednarodne izmenjave gostili dijake iz Stavropola (Severni Kavkaz) in sicer 18 dijakov in dve učiteljici iz Šole №1 s poudarjenim učenjem angleščine. Vsi dijaki so živeli pri družinah. Za goste smo pripravili program, ki je vključeval obvezne hospitacije pri pouku, delavnico v angleščini, športne igre, obisk muzejev (Prirodoslovni in Etnografski), ogled znamenitosti Ljubljane ter dve ekskurziji (Škocjanske jame, Lipica, Piran ter Radovljica, Ruska kapelica in Bled). Dijaki so v ruščini in angleščini pripravili predstavitev geografije in zgodovine Slovenije ter oglede ostalih mest, ki smo jih obiskali. Obisk šole v Stavropolu načrtujemo prihodnje leto na začetku marca.

Irena Klander in Ines Vozelj Šteharnik