DSC_0292_348

BNK – dobrodelna prireditev Gimnazije Poljane

20. decembra 2017 se je odvil že 17. božično-novoletni koncert Gimnazije Poljane. Skoraj 1500 obikovalcev je v prepolni Gallusovi dvorani Cankarjevega doma spremljalo 19 raznolikih točk, ki sta jih duhovito in sproščeno povezovala Nataša Žiger, sicer profesorica slovenščine, in Bojan Cvjetićanin, letošnji četrtošolec.
Prav sodelovanje med dijaki in učitelji je temelj skupne ustvarjalnosti, ki je na gimnaziji dolgoletna tradicija. Božično-novoletni koncert (s priljubljeno okrajšavo BNK) se je namreč začel iz ideje o sodelovanju in povezovanju mnogih talentov dijakov in učiteljev. Že pred nekaj leti je prerasel zgolj šolske okvire, saj so vstopnice vselej prehitro pošle. Med obiskovalci je tako vsako leto veliko nekdanjih poljancev vseh rodov pa tudi staršev, prijateljev in drugih sorodnikov.
Iskrivi pevski, instrumentalni in plesni nastopi, zlasti vse tri točke, v katerih so se izkazali celi razredi, so tudi letos navdušili. Med nastopajočimi so vedno zaneseni amaterji pa tudi dijaki, ki bodo morda svojo ustvarjalnost spremenili v poklic. Izstopajoča sta bila predvsem dva nastopa: Eva Kene je pretresljivo lepo odpela znamenito La vie en rose Edith Piaf, Jan Čibej pa je navdušil na marimbi, zahtevnem tolkalu. Publika je z gromkim aplavzom pospremila tudi predvajanje videov, v katerih so s satiričnimi poudarki in tudi z nekaj samoironije nastopili zlasti učitelji.
131 nastopajočih in 10 tistih, ki so pomagali v zaodrju, je skoraj dvourni nastop zaključilo s skupno pesmijo, ki se ji je pridružilo tudi občinstvo.
Zbrani denar bo šola namenila v dobrodelne namene, letos za sklad, ki pomaga sofinancirati dejavnosti za dijake iz socialno šibkejših družin.