Drugo tradicionalno srečanje slovenskih klasičnih gimnazij

Dijaki 2a, 4b in recitatorji Lenart De Bock, Val Fürst, Hana Hadžiahmetović in Tjaša Mržljak so se udeležili drugega tradicionalnega srečanja slovenskih klasičnih gimnazij, ki je bilo v četrtek, 26. 11. 2015 na Prvi gimnaziji Maribor. Tam so se zbrali ravnatelji, profesorji in dijaki petih šol, ki izvajajo klasični program: poleg gostiteljice še Gimnazija Poljane, Gimnazija Škofja Loka, Gimnazija Novo mesto in I. gimnazije Celje. Dijake Gimnazije Poljane so spremljali učitelji Lucija Krošelj Košec, Katarina Torkar Papež in Nataša Homar. Dijaki so se podali na ogled nekaterih znamenitosti Maribora: Sinagoge, Lutkovnega gledališča, Maistrove knjižnice in Prve gimnazije, ravnatelji in profesorji pa so se v vmesnem času udeležili Posveta o problematiki in specifičnosti klasične gimnazije, ki ga je vodil ravnatelj Prve gimnazije Maribor Herman Pušnik. Gostujoči profesorji so se srečali tudi s kolegi iz posameznih predmetnih aktivov na Prvi gimnaziji. Sklepna prireditev in vrhunec druženja za vse goste in dijake spremljevalce pa je bila v Lutkovnem gledališču Maribor. Dijaki vseh petih gimnazij so pripravili in izvedli skupen recital Rimska ljubezenska poezija. Zbrane je nagovoril Predsednik Zveze kulturnih društev Maribor mag. Franci Pivec.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]