Mednarodna izmenjava 3.C

Mednarodna imenjava s Španijo (Alcantarilla)

Prvi del mednarodne izmenjave za 3.c se je zaključil. Naš razred je od 14.12 do 21.12 2017 gostil učence španske šole Samaniego iz okolice Murcie. V tem tednu smo jim izkazali gostoljubje in predstavili Slovenijo na več načinov. Razkazali smo jim našo šolo, Ljubljano, Gorenjsko, kjer smo tekli na smučeh, Španci pa so po večini prvič uživali v radostih snega in Primorsko ter Škocjanske jame, poleg tega pa tudi navade in zabavo nas mladih. Skupaj smo tudi kuhali in se sladkali s čokolado. Preživeli smo zabaven teden, poln smeha in novih izkušenj. Izmenjava nam je prinesla stik s španščino in novo kulturo, veliko iznajdljivosti, novih prijateljev in večjo povezanost našega razreda. Čeprav smo skupaj preživeli le kratek teden, smo postali tesni prijatelji, s katerimi upamo, da bomo še dolgo ohranjali stike. Komaj čakamo, da se zopet vidimo in preživimo še en nepozaben teden, tokrat v Španiji.

Hvala profesoricama Natali Žlajpah in Tanji Cvirn Pavlin za super izmenjavo.

Izbor naših slik in filmček si lahko ogledate tukaj.

Zapisala: Gaja Vrbinc