Mednarodna izmenjava 3.G

Mednarodna izmenjava Ljubljana-Hamburg 2017
3.G razred je gostil nemške vrstnike

Pa smo jih dočakali. Naši partnerji so nam vrnili obisk po enem mesecu, mi smo jim pa vrnili gostoljubje. V ponedeljek zjutraj smo imeli skupni uri športne vzgoje, za Hamburžane smo po tem pripravili učni uri slovenščine, sošolki sta jim predstavili Slovenijo in Ljubljano. Po kosilu v šoli smo svoje partnerje odpeljali na kratek samostojen ogled po glavnem mestu, na koncu smo se dobili na gradu in uživali ob razgledu. Naslednji dan so si z vlakcem ogledali znamenito Postonjsko jamo in obiskali Predjamski grad. Za zaključek dneva smo jih zapeljali do Pirana, kjer smo si privoščili sladoled. V sredo smo se po razdeljenih skupinah razkropili po različnih slovenskih mestih (Kranju, Škofji Loki, Radovljici, Vrhniki, Kamniku). Tam smo posneli kratek film, ki smo ga naslednji dan v četrtek pokazali tudi vsem ostalim. Že takoj naslednje jutro so se vkrcali na vlak in se odpeljali nazaj domov. Vsi dijaki 3.G razreda smo hvaležni za nepozabno izkušnjo, ki nam jo je dala izmenjava z dijaki gimnazije Blankenese iz Hamburga.
Besedilo: Nina Cvetko
Fotografije: Maruša Košir