3hdf

Mednarodna izmenjava 3.h

V začetku šolskega leta smo učenci 3.h  izkusili prvi del izmenjave z učenci gimnazije Sveti Sava v Beogradu. Z nami sta v Srbijo odpotovala profesorja Robert Banfi in Rok Rudež.

Teden dni smo preživeli pri gostujočih učencih in njihovih družinah, katere so nas sprejele z širokim nasmehom in vročim burekom.

S soncem obsijane dni smo si kratkočasili s potepanjem po mestu. Vse od Hiše Cvetja, Beogradske trdnjave Kalemegdan, cerkve Sveti Sava in jezera Ada Ciganlije. Seveda ni manjkalo čevapčičev, kajmaka in baklave. V šolskih klopeh smo se spoznali s cirilico in Srbsko književnostjo. Konec tedna pa smo imeli krajše delavnice, kjer smo primerjali Slovensko in Srbsko kulturo. Sporazumevanje je kljub skupni zgodovini potekalo v angleškem jeziku.

V tem tednu smo mnogi od nas sklenili nova prijateljstva in dobili nove starše, ki jih ne bomo nikoli pozabili. Vsi nestrpno pričakujemo mesec marec, ko si bomo lahko spet stekli v objem.

Besedilo: Lana Sojer