Mednarodna izmenjava 3.h

|   Uncategorized

V soboto, 21. 9. 2019, so naši partnerji iz gimnazije Blankenese v Hamburgu, prispeli na ljubljansko letališče Jožeta Pučnika. Tam smo jih pričakali skupaj s starši, vikend smo preživeli v krogu družine. V nedeljo se nas je večina, nekateri s starši, nekateri sami, odpravila ogledat gorati sever Slovenije. Največ časa smo preživeli na Bledu, kjer smo se sprehodili okoli jezera in si privoščili kakšno »kremšnito«. V ponedeljek zjutraj smo se skupaj z našimi partnerji odpravili v šolo. medtem ko smo mi imeli dve uri pouka, so naši partnerji poslušali predstavitev, ki sta jo pripravila naša sošolca. Kasneje smo skupaj imeli tečaj slovenščine. Po pouku smo se sprehodili po mestu in našim partnerjem razkazali Ljubljano. Žal se zaradi slabega vremena nismo odpravili na Ljubljanski grad. Preostanek dneva smo vsak po svoje preživeli prosti čas. popoldne pa smo se odpravili na odbojkarsko tekmo v Stožicah. v torek smo se, zgodaj zjutraj, z avtobusom odpravili na ekskurzijo po Primorskem. Prvi postanek je bil Predjamski grad, kjer smo se v dveh skupinah, nemški in slovenski, udeležili vodenega ogleda. Le-ta se je nadaljeval v Postojnski jami, kjer smo se peljali z vlakcem in se po jami tudi sprehodili. Popoldne smo se odpeljali proti Piranu, kjer smo si vsi skupaj ogledali cerkev, nato pa smo se v manjših skupinah odpravili na kosilo. Najpogumnejši med nami so poskakali v morje. V sredo smo se ob deseti uri zjutraj dobili pod Šmarno goro. Na vrhu smo se malo družili, preostanek dneva pa smo se družili v manjših skupinah. V četrtek smo imeli spet pouk, popoldne pa smo si ogledali šolski muzej. Petek smo preživeli na Poljanfestu, kjer smo se skoraj vsi udeležili športnih tekmovanj. Zvečer smo organizirali poslovilno druženje, saj so naši partnerji že zjutraj nadaljevali svojo pot v Bohinj, kjer so ostali še do torka. Tako se je naša izmenjava končala. Čas je minil zelo hitro in svoje partnerje že pogrešamo.

Besedilo: Pika Kapelj, Una Ljubin, 3.h