Mednarodna izmenjava s šolo № 639 iz Sankt Peterburga

V šol. letu 2015/2016 je potekala mednarodna izmenjava med Gimnazijo Poljane in šolo № 639 s poudarjenim učenjem tujih jezikov iz Sankt Peterburga. Izmenjave se je iz obeh šol udeležilo po 23 dijakov in 2 učitelja. V okviru našega obiska Rusije, med 2. in 9. aprilom 2016, je na šoli potekal tudi Mednarodni forum socialnih iniciativ z naslovom “Just act”. Dijaki so izbrali temo s področja varstva okolja in prisotnim predstavili dva kratka filma. Naši dijaki so na forumu dobili vrsto nagrad, tako za najboljši film, kot za zmago v debati na temo varne rabe interneta ter posebno pohvalo za znanje ruščine.

V času izmenjave smo obiskali tudi mesto Novgorod ter si ogledali balet Labodje jezero v Marijinskem teatru. Dijake sva spremljali Ines Vozelj Šteharnik ter Katarina Torkar Papež.