Mednarodna izmenjava s šolo iz Sankt Peterburga

Od 22. do 30. septembra 2015 je potekala izmenjava med Gimnazijo Poljane in Šolo № 639 s poudarjenim učenjem tujih jezikov iz Sankt Peterburga. Dijaki 3.D razreda, so na svoje domove sprejeli 23 ruskih dijakov. Poljanci so pripravili predavanje o geografiji in zgodovini Slovenije, pripravili okroglo mizo o mladih ter tečaj slovenščine. Goste iz Rusije so naši dijaki popeljali po Ljubljani. Z izjemo okrogle mize, ki je potekala v angleščini, so dijaki vse predstavitve in oglede pripravili v ruščini. Gostje so si ogledali Ljubljanski grad, Škocjanske jame, Lipico in Piran ter Škofjo Loko, skupaj pa smo se odpravili še do Ruske kapelice, ki je simbol rusko-slovenskega prijateljstva ter na Bled. Ruski dijaki so bili prisotni pri pouku, se udeležili sprejema v Ruskem centru znanosti in kulture, skupaj pa so vsi dijaki tekmovali v odbojki ter balinčkih. Za zaključek smo pripravili film, ki povzema dogajanje tega tedna ter prireditev, kjer smo strnili vtise o tem dogodku.

Ines Vozelj Šteharnik