Mednarodna izmenjava z Rusijo

V šolskem letu 2018/2019 je potekala mednarodna izmenjava med dijaki Gimnazije Poljane in Šolo № 1 s poudarjeno angleščino iz mesta Stavropol na Severnem Kavkazu. Izmenjava je potekala od 13. aprila do 20. aprila 2019, udeležilo pa se je je 14 dijakov iz prvih treh letnikov. Vsi dijaki se učijo ruščino kot drugi tuj jezik. V okviru izmenjave so bili dijaki prisotni pri pouku, se udeležili raznih delavnic ter ekskurzij. Ogledali smo si observatorij in teleskop v Arhizu zdraviliško mesto Pjatigorsk, kjer je živel ruski pesnik Mihail Jurjevič Lermontov. Ruski organizatorji so pripravili pester kulturni program, naši dijaki pa so recitirali pesmi slovenskih pesnikov v ruščini in slovenščini, za konec pa tudi pesmi Lermontova. Odzvali smo se tudi vabilu Severno-Kavkaške federalne univerze, kjer so za nas pripravili predavanje o zgodovini ter kulturni raznolikosti Severnega Kavkaza.

Besedilo: Ines Vozelj Šteharnik