Title Image

Nagovor ravnatelja

Drage poljanke in poljanci.

Življenje je zaporedje začetkov. Vsaka časovna enota ima svoj začetek in svoj konec. Z rojstvom se priče obdobje otroštva, temu sledi najstništvo in nato doba odraslosti ter starost. Vsi, ki se dnevno srečujemo v šoli, smo vsako leto na novem začetku. In to je ena največjih prednosti našega poklica. Vsako leto julija naredimo obračun in nato dva meseca načrtujemo, kako bomo delali naslednje leto. Kar je bilo slabega, zavržemo, popravimo, izboljšamo.

Nov začetek je vedno čas za nove cilje. Postaviti si jih moramo visoko, da jih s trudom dosežemo. Ciljev, ki jih prelahko dosežemo, ne moremo zares ceniti.

Obdobje, v katerem se sedaj nahajate vi, je zelo pomembno. Vsako leto vam prinese ogromno novega. Razvijate se pred očmi svojih staršev in učiteljev. Vaših sanj še ni zamorila realnost, ki se razvije z odraslostjo.

Zato vam ob začetku novega šolskega leta želim, da bi spretno krmarili med sanjami in realnostjo. Postavite si visoke cilje. Ob ovirah ne obupajte, temveč se z mladostnimi močmi prebite čeznje. Mi smo tu, da vam pri tem pomagamo.

Srečko Zgaga, ravnatelj