sob
Državno tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo tekmovanje
Mar 9 (cel dan)
Umetnostnozgodovinska ekskurzija
Mar 9 (cel dan)

Ogled nekaterih najpomembnejših umetnostnozgodovinskih spomenikov po Gorenjskih in Primorski.

čet
Svetovni dan poezije
Mar 21 (cel dan)
21.3.2019 je prvi spomladanski dan in obenem tudi svetovni dan poezije.
Na ta dan smo si zadali izziv, da bi branje poezije v Ljubljani potekalo neprekinjeno 24 ur.
Od 00.00-8.00 bomo v Centru za poezijo Tomaža Šalamuna, od 8.30-16.30 v Trubarjevi hiši literature ter od 17.00-00.00 v Pritličju.
Celoten dogodek bo v živo predvajan preko YouTuba.

S tem vabilom želimo povabiti dijake, ki pišejo pesmi ali drugačne pesniške oblike, da se nam pridružijo.
Lahko nastopijo z lastnimi pesmimi v živo ali pa posnamejo video za virtualni nastop.
Vabimo vas predvsem v Trubarjevo hišo literature med 8.30-16.30.

Prosim, da udeležbo potrdite na svetovnidanpoezije.info@gmail.com
sob
Državno tekmovanje iz znanja biologije
Mar 23 (cel dan)

Državno tekmovanje iz znanja biologije (Proteus).

V soboto, 23.3.2019, se bo 29 dijakov naše šole udeležilo državnega tekmovanja iz biologije – Proteus. Tekmovanje bo na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru.

Umetnostnozgodovinska ekskurzija: Verona
Mar 30 (cel dan)

Ogled najpomembnejših umetnostnih spomenikov v Veroni.

Apr
pet
Festival angažiranega pisanja
Apr 5 – Apr 7 (cel dan)

Od 5. do 7. aprila 2019, bo v Ljubljani (Vodnikova domačija Šiška) potekal Festival angažiranega pisanja.

Apr
Ekskurzija v Barcelono
Apr 27 – Apr 30 (cel dan)

Od 27.4. do 30.4. 2019 bo potekala ekskurzija v Barcelono. Vabilo je tukaj.

barcelona

sob
Državno tekmovanje v poznavanju flore
Maj 11 (cel dan)

Državno tekmovanje v poznavanju flore.

Jun
tor
Poljanski večer
Jun 11 @ 17:00