Poljanci na 24. Ljubljanskem maratonu

V soboto 26. oktobra 2019 je v okviru 24. Ljubljanskega maratona potekal srednješolski tek. Za oktober zelo prijetne temperature so na start privabile 750 srednješolcev iz vse Slovenije. Med njimi je razdaljo dobrih treh kilometrov premagalo 46 dijakinj in 4 dijaki Gimnazije Poljane. Naša najhitrejša sta bila: med fanti Andraž Klipšteter (3.g), ki je bil v svoji kategoriji z odličnim časom 10:05 štirinajsti (od 156 uvrščenih dijakov), med dekleti pa Sara Ana Belič (1.h), ki je s časom 13.04 zasedla 34. mesto v svoji kategoriji (od 227 uvrščenih dijakinj).

Ekipno so dekleta zasedla zelo dobro 9. mesto (med 21 uvrščenimi šolami), fantje pa žal zaradi nepopolne ekipe (manjkal je en dijak iz 1. oziroma 2. letnika) letos niso bili uvrščeni. Veliko pomembneje od uvrstitev pa je, da je bilo poljancev veliko, da so vsi pritekli do cilja in predvsem to, da so bili na koncu vsi zadovoljni in odločeni, da se udeležijo tudi Teka trojk, ki bo 9. maja 2020.

Ta bo tokrat predstavljal športni del praznovanja 120. obletnice Gimnazije Poljane. Ob visokem jubileju namreč na tej najbolj srčni športni prireditvi pri nas načrtujemo 120 poljanskih trojk. Z dijaki se že pridno pripravljamo na ta dogodek.

V nedeljo 27. oktobra 2019 smo poljanci kot že leta doslej pomagali tudi pri izvedbi 24. Ljubljanskega maratona. Na stojnicah z okrepčilom za tekače in drugod je sodelovalo več kot 70 naših dijakov.

Na različne razdalje se je sicer podalo skoraj 14000 tekačev iz 54 držav. Med tekmovalci je bilo kar nekaj naših dijakov, učiteljev in nekdanjih poljancev, ki so se udeležili tekov na 10, 21 in 42 km. Na majskem Teku trojk nas bo še mnogo več …

Besedilo: Nataša Nakrst, mentorica Ljubljanskega maratona
Fotografije: Luka Budin, 3.C.