Blog

Prvenstvo SŠ Ljubljane v atletiki

|   Novice, Utrinki

Naše dijakinje krojile sprinterski del tekmovanja

30.9.2019 je na ŽAK-u potekalo Prvenstvo SŠ Ljubljane v atletiki. Gimnazijo Poljane je zastopalo 15 dijakov, kar je rekordno število v zadnjih 10 letih. Dosegli so nekaj vidnih uvrstitev. Najbolj so presenetile naše tekačice v teku na 100m. Kar tri so se uvrstile v veliki finale in tam suvereno osvojile:
1.mesto Manca Remškar (1.e), 3.mesto Belič Sara Mia (1.h) in 4.mesto Logar Špela(2.h). V disciplini 4x100m je naša štafeta v postavi : Remškar Manca (1.e), Belič Sara Mia ( 1.h),Buh Ana (1.h) Logar Špela (2.h) prepričljivo zmagala z odličnim časom 50,85 in za sabo pustila favorizirani ekipi Gimnazije Šiška in Gimnazije Bežigrad. V skoku v višino je odlično 3.mesto zasedla Železen Tjaša (1.e). Osolnik Ajda (3.h) je bila v skoku v daljino šesta, Buh Ana (1.h) pa v teku na 400m deveta.

Tudi naši fantje so dosegli nekaj dobrih rezultatov. V metu krogle se je na 6. mesto uvrstil Nejc Ljubič (2.f), v teku na 1000m sta si 7. In 10. mesto priborila Klipšteter Andraž (3.g) in Jerant Maj (2.c) , Debeljak Matic (3.g) pa je bil v teku na 2000m osmi.

Vsem našim atletom za odlične dosežke iskreno čestitamo.

Besedilo: prof. Nataša Nakrst