Title Image

Rezultati mature

|   Novice

Spoštovane maturantke, spoštovani maturantje!

V spomladanskem roku mature ste poljanski četrtošolci dosegli 99-odstotni uspeh.
Tudi letošnja povprečna maturitetna ocena je na Gimnaziji Poljane krepko nad državnim povprečjem: povprečno število točk na šoli: 23,31,v državi 20,99.

Med vami je 19 zlatih maturantov, torej tistih, ki ste dosegli 30 točk in več. Dve dijakinji, in sicer Ela Blatnik, 4.G in Katarina Kaloh Crawford, 4.E sta dosegli pri biologiji najboljši rezultat v državi.

Čestitamo vsem. Ponosni smo, da ste dijakinje in dijaki kljub šolanju na daljavo v času pandemije zmogli doseči več kot zgleden rezultat.

Matura je bila za vašo generacijo res zrelostni izpit, saj ste v pripravah morali pokazati veliko mero odgovornosti in samostojnosti.

Odločno in pogumno v zavezanosti znanju še naprej.

In naj bo srečna tudi vaša pot prek vseh v prihodnje izbranih poljan!

.