Rezultati šolskega Cankarjevega tekmovanja

V prepolnih decembrskih dneh se je odvilo tudi šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje. V torek, 12. decembra, se je v naši predavalnici zbralo rekordno število tekmovalcev, kar 57. Po branju Sosičevega kratkega romana Balerina, Balerina (dijaki iz 1. in 2. letnika) in romana Mateta Dolenca Vampir z Gorjancev (dijaki iz 3. in 4. letnika) so pisali razlagalni spis, v katerem so ob krovni temi letošnjega tekmovanja, to je je Čudež besede oziroma Čudežne besede, lahko izrekli predvsem svoje doživljanje in razumevanje.

Rezultati šolskega Cankarjevega tekmovanja

Na šolskem tekmovanju v znanju slovenščine za Cankarjevo tekmovanje so se med 37 tekmovalci najbolje odrezali:

• med dijaki iz 1. in 2. letnika:

Oskar BAN BREJC, 2.B, Manca GOSENCA, 2.H, Aleš BELŠAK, 2.F,

Iza SRES, 2.F, Rok GLAVAN, 2.C, Nadja DEBELJAK, 2.A, Lovro SMREKAR,

1.F in Živa ŠUBELJ, 2.H;

• med dijaki iz 3. in 4. letnika pa:

Manca ARNUŠ, 4.C, Ana BLAŽ, 4.H, Nina BEGANOVIĆ, 4.F,

Peter ŠUJICA, 4.G, Taja GONZA, 4.E, Zarja ZVER, 4.A,

Gaja TURK, 4.C in Katarina VELKOV, 4.E.

Navedeni dijaki se bodo udeležili območnega tekmovanja, ki bo 24. januarja 2018.

Tekmovalcem iskreno čestitamo in želimo veliko uspeha na naslednji stopnji tekmovanja.

Učitelji slovenščine

CankarjeviTEKMOVALCI