Title Image

Spoznavni tabori za dijake 1. letnika – nekaj utrinkov iz 1.A in 1.B

RADENCI OB KOLPI, 9. IN 10. SEPTEMBER 2021

Dijaki prvih letnikov smo imeli veliko srečo, da smo se lahko takoj v začetku septembra udeležili spoznavnega tabora.

Že po razredničarkini predstavitvi smo se ga neučakano veselili, saj smo vsi hoteli malo bolje spoznati svoje nove sošolke in sošolce in predvsem se družiti tudi izven pouka.
Dijaki obeh klasičnih razredov, 1.A in 1.B, smo na tabor odšli v četrtek, 9. septembra, in sicer v CŠOD v Radence ob Kolpi, kjer nas je pričakalo toplo in sončno vreme s čudovito naravo.

Dogajanje v obeh dnevih je bilo pestro in intenzivno. Všeč so nam bile športne dejavnosti pa tudi delavnice za spoznavanje in povezovanje razredne skupnosti ter urjenje socialnih veščin, ki sta jih pripravili šolski svetovalki Jasna Plahuta in Irena Kržan.

Naš tabor je uspel: v kratkem času smo se v naravi in ob druženju spoznali tako, kot se v šolskih klopeh še nekaj časa ne bi mogli. Ali z besedami ene od dijakinj: »Začetek na novi šoli med novimi ljudmi se kar naenkrat ne zdi več tako težak. Dobro smo!«

Maša Ilc, 1.A in Darinka Marc, razredničarka 1.A