Stavropol izmenjava

Severni Kavkaz, mesto Stavropol, Šola №1 s poudarjeno angleščino in še več – vse to v okviru mednarodne izmenjave z Rusijo.

Od 5.marca do 12.marca 2018 je 20 dijakov naše gimnazije preživelo nepozaben teden v Stavropolu na jugu Rusije, tik nad gorami Kavkaza. Urnik je bil zapolnjen do zadnje minutke, hospitacije pri pouku – poslušali smo prav vse predmete, največji vtis pa je naredil predmet, kjer se učenci učijo, kako se zavarovati v ekstremnih situacijah. Ogledali smo si Pokrajinski muzej v Stavropolu ter odličen prikaz ruske zgodovine v Muzeju Rusije. Bili smo na gledališki predstavi. Praznovali smo 8.marec, darili in prejemali rože. Sodelovali smo v mladinskem modelu skupščine Združenih narodov, kjer smo suvereno zastopali Slovenijo na področjih varnosti, zdravja in migracij. Bili smo v Pjatigorsku, kjer je živel Mihail Jurjevič Lermontov, si ogledali observatorij v Arhizu (Karačajevo-Čerkezija) in preživeli prijeten večer v družbi Kozakov. Tudi pohodov in športa ni manjkalo. S šolo iz Stavropola smo podpisali sporazum o sodelovanju, ki potrjuje našo skupno željo po sodelovanju v različnih projektih.

Besedilo: Ines Vozelj Šteharnik