Svetovalna služba

Spoštovani dijaki in starši.

Soočamo se s situacijo, ki je povsem nova za večino izmed nas.  Izpostavljeni smo strogim omejitvam in skrb zbujajočim novicam, številni smo se znašli v povsem novih vlogah in smo hkrati morali korenito spremeniti svoje ustaljene vzorce vsakodnevnega delovanja. Življenje za štirimi stenami se nam je v času tekanja po vsakodnevnih opravkih zdelo privlačno, zdaj ko smo primorani ostajati doma, pa lahko v nas sproži razne oblike tesnobe, na plan pridejo nerazrešene osebne težave ali težave v odnosih. Naj nas omenjeno ne preplaši, prav je pa, da brez zadržkov poiščemo pomoč. Včasih zadostuje že samo to, da se lahko s kom iskreno pogovorimo.

Kljub temu, da se ne nahajamo v šolskih prostorih, smo vam svetovalne delavke na razpolago. Tako dijakom, če potrebujete pogovor ali pomoč pri organizaciji časa ob povsem novem načinu opravljanja šolskih obveznosti, kot tudi staršem, za lažje sobivanje in nudenje podpore svojim otrokom. Če imate kakršnakoli vprašanja, dileme, želje, predloge, se oglasite preko elektronske pošte, po potrebi se bomo dogovorili za pogovor po telefonu.

Naši kontakti so sledeči:

jasna.plahuta@gimnazija-poljane.com

natasa.grof@gimnazija-poljane.com

alenka.soba@gimnazija-poljane.com

V nadaljevanju še nekaj uporabnih povezav in dokumentov:

Napotki za učinkovito učenje na daljavo

Podpora pri načrtovanju učenja

Priporočila kliničnih psihologov

Povezava na stran NIJZ

Postani prostovoljec za pomoč ljudem v stiski v času epidemije

Seminar za starše: Učinkovito premagovanje izzivov učenja na domu

Pismo mladih zdravnikov dijakom

Izkoristite prihodnje dneve in tedne za to, da se v največji možni meri posvetite sebi in svojim bližnjim. Počnite vse, za kar vam ob običajnih prepolnih delovnikih zmanjkuje časa. Bodite ustvarjalni, ohranite stike s prijatelji, predvsem pa ostanite pozitivni. Tudi trenutna situacija bo minila, če bomo vsi s skupnimi močmi prispevali k temu. In seveda, ostanite zdravi.