Uvrstitev v finale mednarodnega tekmovanja iz ruščine

Ekipa dijakov 1.D razreda se je uvrstila v finale Mednarodnega tekmovanja iz ruščine. Desed dijakov 1.D razreda, in sicer Maja Ristič, Ita Plotajs, Barbara Volek, Jona Koltaj, Maša Sekelj, Jerca Šlosar, Žana Radivo, Janez Barbo, Peter Damian Verček in Manca Ivančič,  ki so si nadeli ime Slovenske sovice, so od februarja do aprila 2017 po spletu reševali naloge, ki jih je zanje pripravil Državni inštitut ruskega jezika A.S. Puškina iz Moskve, vodilna ustanova za testiranje ruščine kot tujega jezika. Poleg tega so dijaki morali narediti video predstavitev (prilagamo povezavo) ter predstavitev na temo »Rusija v mojem življenju«. Na tekmovanju je sodelovalo 1047 otrok, starih od 11-16 let iz 64 držav. Izbrali so 18 ekip, ki se bodo pomerile v finalu, ki bo v avgustu v mladinskem letovišču Artek na Krimu. Iskrena pohvala našim dijakom, ki so se v konkurenci šol iz vsega sveta uvrstili v finale, kjer bodo ponosno zastopali Slovenijo. V Rusijo bo dijake spremljala Brina Minca Herlec.

Besedilo: prof. Ines Vozelj Šteharnik