Volkswagen 21. Ljubljanski maraton

V soboto, 29.10.2016, so bili na sporedu šolski teki. Z razdaljo 3,5km se je na srednješolskem teku spopadlo 52 naših dijakov (46 deklet in 6 fantov). Vsi so pritekli do cilja in tako dosegli svojo osebno zmago. Najboljši rezultat je dosegla Sofia KOKOT, ki je v kategoriji starejših mladink (SME), med 265 tekmovalkami, osvojila 10. mesto. Med fanti je bil najhitrejši Peter PODRŽAJ, v kategoriji starejših mladincev (SME), med 120 tekmovalci, osvojil 21. mesto. V kategoriji mlajših mladink (MME) je bila najhitrejša Lea HREN, 29. mesto med 278 tekmovalkami. Med mlajšimi mladinci (MMI) je bil v konkurenci 154 tekačev naš najboljši Tine SEDEJ, ki se je uvrstil na 19. mesto. Ekipa poljanskih deklet je na državnem prvenstvu osvojila 5. mesto, na regijskem prvenstvu Ljubljane pa so le za las zgrešile stopničke, bile so četrte. Fantje so bili na državnem prvenstvu ekipno deveti, v Ljubljani pa šesti.

V nedeljo, 30.10.2016, je 90 naših dijakov pomagalo pri organizaciji največje športne prireditve pri nas.  Ponovno so se izkazali kot zanesljivi in zaupanja vredni pomočniki. Kar nekaj Poljancev se je spopadlo tudi s tekom na 10 km in 21 km.

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo!

Fotografije iz dogodka je posnel dijak Tadej Rozman.