Title Image

Delavnica – samopomoč z refleksno terapijo

V četrtek, 2. februarja 2017 je v prostorih fitnesa na Gimnaziji Poljane potekala delavnica Samopomoč z refleksno terapijo za dijake Gimnazije Poljane, ki jo je vodila priznana refleksoterapevtka Nataša Kos Križmančič. (http://www.obraznarefleksoterapija.si/terapevtka/)

Delavnica Samopomoč z refleksno terapijo za dijake Gimnazije Poljane je 25 dijakom in učiteljem, ki so se delavnice udeležili, prinesla konkretna znanja za samopomoč, dobro počutje in zdravje. Dijaki in učitelji so se seznanili s stimulacijo refleksnih točk in con za samopomoč pri težavah, ki jih dijaki navajajo kot najpogostejše. V kombinaciji s koristnimi nasveti je tako marsikatera težava postala obvladljiva in rešljiva.

Na delavnici smo se posvetili sledečim težavam:

• STRES in NERVOZNI ŽELODEC, kako se umiriti, zbrati in preprečiti blokado tik pred testom ali  spraševanjem,
  • KONCENTRACIJA, kaj storiti, ko ne gre nič več v glavo, težave s koncentracijo pri ustnem in pisnem spraševanju, pri pouku, doma pri učenju in nalogah
  • GLAVOBOL, MIGRENA – spijem dovolj vode ali mi nagajajo hormoni,
  • NESPEČNOST, kako bolje za/spati, kaj storiti za kvalitetnejši spanec,
  • BOLEČE MENSTRUACIJE, tema za dekleta in fante, ki želijo pomagati dekletom,
  • AKNE, kako se znebiti ali vsak omiliti to nadlogo,
  • BOLEČINE V VRATU/HRBTU IN MIŠICAH zaradi preveč sedenja v šoli in pred računalnikom doma ali preprosto zaradi hitre rasti in preobremenjenosti,
  • POTRTOST ali LAHKO BI BILO BOLJE, ko nič več ne gre tako kot bi moralo iti,
  • ZAPRTJE ni tako nedolžno kot se zdi,
  • POTENJE DLANI IN STOPAL, vprašanje termoregulacije telesa.

Dijaki in učitelji so s praktičnimi vajami na delavnici in s pomočjo gradiva v besedi in sliki pridobili znanja, ki jih bodo lahko praktično uporabili v različnih situacijah in tako izboljšali svoje počutje, storilnost in šolski uspeh.

Zapisala Nataša Žemva, v februarju 2017