Title Image

Sodelovanje v projektu Ljubljana – zelena prestolnica Evrope

Ljubljana je za leto  2016 prejela naziv Zelena prestolnica Evrope 2016, ker je  po mnenju Evropske komisije naredila največ sprememb v kakovosti življenja v najkrajšem času.

Občina se j e odločila, da v tem času izpelje bogat program ozaveščanja ljudi na okoljsko problematiko. V ta namen je povabila k sodelovanju različna društva, zveze, posameznike in tudi Četrtne skupnosti.

V programu zelene prestolnice so bile  aktivno vpete tudi ljubljanske četrtne skupnosti, saj je bila  vsaka izmed njih  do konca leta  po tri tedne zelena ambasadorka na različne teme.

Četrtna skupnost Center je vse šole v svojem okolišu povabila k sodelovanju v projektu Ljubljana – zelena prestolnica Evrope 2016.  ČS Center je bila zelena ambasadorka od 14.3.2016 – 3.4.2016. Tema ČS Center je bila Voda, naša dobrina.

Odzvali smo se vabilu. Najprej je ČS Center skupaj z andragoškim centrom  in Umanotero  pripravila izobraževanje za mentorice šol na temo voda, naša dobrina.

Šole so se med 12.00 in 15.00 uro predstavljale na info točki, ki so jo pripravili pred Magistratom.  V ostalem času so se predstavljala društva, organizacije, MOL

Sodelovanje pri predaji štafete ambasadorstva ČS Center

V ponedeljek, 12.3.2016, ob 17. uri,  je Četrtna skupnost Vič predala štafeto zelenega ambasadorja  Četrtni skupnosti Center.  Na Cankarjevi ulici v Ljubljani je potekal bogat kulturni program, ki so ga pripravila društva, vključena v program četrtne skupnosti  Center ter dijaki Ekonomske šole Ljubljana in dijaki Gimnazije Poljane, vključeni v projekt Voda, naša dobrina.

Naši dijaki so z improvizacijsko skupino ŠILA  nastopili z improvizacijo na temo vode.